تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۴۰۲

صعود مشترك تیم كوهنوردی شهرداری و غار شناسی آرش سنندج به قله توچال

این برنامه در تاریخ ۹۴/۹/۲۰ به همراه تیم کوهنوردی شهرداری سنندج اجرا گردید. برای مشاهده عکس ها و گزارش برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: تیم کوهنوردی آرش و شهرداری طی صعود یک روزه  به قله توچال  صعود کردند

تیم  های کوهنوردی شهرداری سنندج و غارشناسی آرش در یک برنامه صعود مشترک به قله ۳۹۶۲ متری توچال صعود کردند.

این صعود مشترک به مناسبت  فرا رسیدن ماه ربیع الاول و ۱۱ دسامبر ( روز جهانی کوهستان ) در یک  برنامه یک روز صورت گرفت.

این برنامه صعود مشترک  به سرپرستی آقایان بهروز چاووشی نژاد و پرویز اسدی بعنوان جلودار و با حضور آقایان شکرااله لطفی، جمال مرادی، جهانگیر گوران، زاهد جاسمی، ژیار رسولی، چنگیز فتحی و مرتضی رضایی از تیم کوهنوردی شهرداری سنندج و سامان پیر زاده، سیامک چایچی و صباح پرسته  از تیم کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج انجام شد.

توچال قلّه‌ای در شمال تهران و به ارتفاع ۳۹۶۲ متر می‌باشد که بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز است. دامنه جنوبی توچال مجاور با شهر تهران و قله آن مشرف به این شهر است.

 این قله در جنوب منطقه کوهستانی البرز مرکزی و بر روی خط الراس شرقی- غربی واقع ‌شده است که از سمت شرق به قله‌های لزون، کلکچال و دارآباد و از سمت غرب به قله شاه‌نشین و منطقه امامزاده داوود منتهی می‌شود.

 

توچال به معني چال آبگير و درياچه‌ي كوچك است چون قله‌ي توچال در كنار درياچه از یخ طبیعی قرار دارد آن را بدين نام خوانده‌اند و قله توچال سرچشمه رودخانه‌های درکه، جعفرآباد و آهار می‌باشد.

منبع : سایت شهرداری سنندج

 

 

 

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *