تاریخ امروز:۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

برنامه صعود و شب مانی در قله ی سبلان

این برنامه به سرپرستی آقای صباح پرسته در تاریخ ۲۵ و ۹۷/۵/۲۶ اجرا گردید. برای مشاهده عکس ها و گزارش برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

به نام خالق کوه ها

گزارش برنامه صعود و شب مانی در قله ی سبلان باشگاه کوهنوردی آرش سنندج.

تاریخ اجرا ۲۵ و ۹۷/۵/۲۶

تعداد نفرات شرکت کننده: ۱۶ نفر

سرپرست برنامه: صباح پرسته

طبق تقویم تابستانه ی باشگاه و ۸هماهنگی های انجام شده و دریافت اخرین اخبار هواشناسی از مهندس هاشم نژاد و رزرو اتوبوس؛چهارشنبه ساعت ۱۲ شب از میدان ازادی سنندج و با راهنمایی همنوردان آقایان

شیدا و رحیمی از مسیر اتوبان زنجان به سمت مشکین شهر حرکت نمودیم ساعت ۸ صبح در مسیر صبحانه صرف شد و ساعت ۱۱ به شابیل رسیده  و پس از پیاده نمودن کوله ها و انجام امورات شخصی با ماشین های لندرور به سمت پناهگاه حرکت کردیم پس از رسیدن و تخلیه کوله ها کمی بالاتر از پناهگاه اتراق نمودیم . با هماهنگی انجام شده دو تیم تشکیل شد که قرار شد تیم الف بعداز خوردن نهار و راس ساعت ۲ بسمت قله حرکت نموده و شب را در کنار دریاچه به روز برسانیم. و تیم دوم هم بعد از استراحت صبح روز جمعه به سمت قله حرکت نموده و همراه تیم اول برگشت انجام شود.

راس ساعت ۲ تیم الف که متشکل از ۱۱ نفر از همنوردان بود به سمت قله حرکت نمودیم با توجه به ارامش خیال و داشتن زمان کافی حرکت با سرعت متوسط انجام شد و تیم در ساعت ۷ به کنار دریاچه رسید.سرعت وزش باد بیشتر از پیش بینی فدراسیون و بالغ بر ۶۰ کیلومتر بود به نحوی که برپایی چادر خیلی سخت شده بود ( البته شرایط تمرینی بسیار خوبی بود) به هر صورت چادر ها برپا و افراد تقسیم‌ شده و به استراحت مشغول شدند ورزش باد شدید تا صبح روز بعد ادامه داشت که خوشبختانه وجود سنگ های اطراف دریاچه کمک شایانی به ماندگاری چادر ها کرد  و تیم ب هم در ساعت ۲ بامداد حرکت نموده و ۴ نفر از افراد ساعت ۶ صبح به جمع‌ما ملحق شدند و پس از استراحت و خوردن صبحانه چادر ها رو جمع نمودیم و پس از گرفتن عکس و … به سمت پایین حرکت نمودیم ساعت ۱۰صبح به پناهگاه رسیده و پس از استراحتی و جمع نمودن چادر های تیم ب به سمت شابیل با سواری های مسیر حرکت کردیم‌ ساعت۱۱ دوستان در کنار اتوبوس بودند و پس از تعویض لباس و بارگیری کوله ها و … ساعت ۱۲ حرکت در مسیر برگشت آغاز شد نهار را در شهر اردبیل بودیم و طی مسیر شد ساعت ۱۱ شب همه ی افراد به لطف خداوند در کمال سلامتی و شادی به سنندج رسیده برنامه پایان یافت.

در پایان از رانندگان محترم اتوبوس اقایان نادر و سیروان

از همه ی همنوردان و مدیریت محترم باشگاه تشکر نموده و به دوستانی که اولین صعود ۴۰۰۰ ی خود را را تجربه نمودند تبریک عرض می نمایم

نکته ی اخر اینکه دوستانی که قصد صعود به سبلان را دارند حتما به هنگام شب و پس از صرف شام الباقی غذا و خوراکی های خود را در بیرون چادر بزارند تا در صورت امدن خرس ها به سمتشان به خود و تجهیزاتشان اسیبی وارد نشود.

با ارزوی سلامتی و شادکامی و موفقیت برای همه ی ورزشکاران گرامی

ارادتمند: صباح پرسته .‌باشگاه کوهنوردی آرش سنندج

عکس های برنامه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *