تاریخ امروز:۹ مهر ۱۴۰۲

صعود به قله ی خلنو از مسیر قله ی برج و تیغه های ژاندارک

این برنامه به سرپرستی آقای یدالله حمزه بهمنی در تاریخ ۹۷/۴/۱ اجرا گردید . برای مشاهده عکس ها و گزارش برنامه بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

به نام خالق کوه ها

صعود به قله ی خلنو از مسیر قله ی برج و تیغه های ژاندارک به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس باشگاه کوهنوردی آرش سنندج

طبق برنامه ساعت ۱۲ شب در میدان آزادی سنندج تجمع و با آمدن نفرات شرکت کننده ۱۲/۳۰  سنندج را به مقصد تهران با سواری مینی بوس ایسوز ترک‌کردیم و بعد از رسیدن به تهران استادپیشکسوت عبدالله ناهید به همراه همسر محترم و دو نفر از کوهنوردان شیرازی که مهمان ما بودند به سمت دهکده ی لالان حرکت کردیم پس از عبور از مسیر زیبا ساعت ۱۰ صبح به دهکده ی لالان رسیدم و یک ساعت برای استراحت و مرتب کردن کوله و انجام‌امورات فردی اختصاص داده شد و ساعت ۱۱ به سمت کمپ حرکت نمودیم.

بعد از عبور از کوچه باغهای روستا به رودخانه ای زیبا که اب بسیار خنکی داشت رسیده و با عبور از ان خستگی سفر رو از تن بیرون‌کردیم پس از طی مسیری به چشمه اب شور رسیدیم در این مکان استراحتی کوتاه نمودیم و به سمت آبشار حرکت کردیم که با توجه فرصت زمانی که داشتیم گروه با ارامش خاطر در ساعت ۳ به محل ابشار رسید و در این مکان چادر ها رو برپا نموده، تدارک نهار و استراحت دیده شد عده ای از دوستان هم در جوار استاد عبدالله ناهید جمع شده و به پرسش و پاسخ و استفاده از تجربیات ارزشمند ایشان در محفلی خودمانی پرداختیم. یک‌تیم از اصفهان نیز در همین مکان به ما ملحق شد. طبق برنامه ساعت ۴/۴۵ دقیقه ی صبح به سمت قله حرکت کردیم و بعد از رسیدن به گردنه ی ورزا از تیم اصفهان که قصد صعود از مسیر کاسه را داشتند جدا شده و به سمت قله ی برج حرکت کردیم بعد از رسیدن به نزدیکی قله صبحانه ی مفصلی میل شد. سپس ادامه ی مسیر با سرقدمی استاد ناهید ادامه یافت بعد از عکس واستراحت در قله ی برج به سمت تیغه های ژاندارک حرکت نمودیم که در این قسمت با توجه به تعداد نفرات و شرایط سنی و فیزیکی متفاوت ساعت ۱۱/۳۰ دقیقه به قله ی خل نو رسیدیم  بعد از استراحتی کوتاه به احترام همنوردان فقید باشگاه ارش سنندج یک دقیقه سکوت نموده سپس با عرایض همنوردان پیشکسوت آقایان یدالله حمزه بهمنی سرپرست برنامه و ماشالا نصرتی مدیریت باشگاه ارش سنندج به استراحت پرداخته و دوستان به یادگار عکس هایی ثبت نمودند و همزمان دوستان تبریز ، تهران و کرجی هم‌ در قله به ما رسیدند.

سپس پس از اماده شدن همنوردان حرکت به سمت کمپ شروع شد بعد از عبور از مسیر یخچال و کاسه به گردنه ی ورزا رسیده ادامه ی مسیر برگشت طی شده و ساعت ۲ به محل کمپ رسیدیم.

بعد از صرف نهار و استراحت ساعت ۱۶/۳۰ دقیقه به سمت دهکده ی لالان حرکت کردیم و ساعت ۱۸/۳۰ دقیقه سوار ماشین شده  و به سمت تهران حرکت کردیم با توجه به ترافیک عصر جمعه و تاخیر در رسیدن، در تهران شام‌مفصلی میل شد و ادامه مسیر برگشت طی و  ساعت ۷ صبح به سنندج رسیدیم.

تعدا نقرات حاضر در برنامه ۱۸ نفر

سرپرست برنامه:  آقای یداله حمزه بهمنی

سر قدم: استاد عبدالله ناهید

عقب دار: آقای نیما کریمی

عکاس و گزارش برنامه: صباح پرسته

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *