تاریخ امروز:۹ خرداد ۱۴۰۲

شناسایی ونقشه برداری غار آبی کانی گوره (چشمه بزرگ)

این برنامه توسط کمیته غارنوردی گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج در تاریخ ۹۴/۳/۲۹ اجرا گردیده است. برای مشاهده عکس ها و گزارش برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

 

 

نام غار: کانی گوره

ارتفاع دهانه: ۱۸۶۱ متر

مختصات جغرافیایی: شهرستان دهگلان ۲۰ کیلومتری مابین روستای چمقلود و چمقلود شیدا

وضعیت غار: دهانه و داخل غار کاملآ ریزشی می­باشد و داخل غار میانگین عمق ۱ متر آب وجود دارد.

با توجه به درخواست و هماهنگی قبلی از تیم غارنوردی گروه، توسط آقای عرفان شاکری از ساکنان شهرستان دهگلان  برای کارشناسی و شناسایی بیشتر غار روز جمعه ۳ نفر از اعضا کمیته غارنوردی گروه ساعت ۶:۴۰ دقیقه به طرف شهرستان دهگلان حرکت کردیم و ساعت ۷:۲۰ دقیقه در دهگلان با همراه دو نفر از دوستان راهنما به طرف منطقه مذکور حرکت کرده و بعد از ۳۵ دقیقه جلو دهانه غار ماشین را پاک کردیم و بعد از صرف صبحانه راهی غار شدیم از دهانه به بعد غار آبی بود و آب غار محل تامین آب شرب قسمتی از منطقه بود و بعد از شناسایی کامل غار و نقشه کشیده شد و حدود ۲ گونی اشغال (بطری و نایلون) بود به بیرون غار آورده شد و توضیحاتی برای این دوستان راهنما داده شده در مورد اهمیت و حفاظت از غارها مخصوصآ این غار که محل تامین آب آشامیدن بود و از طرف تیم ما به آن توصیه شد که به زودی درب آهنی برای ورود کسانی که به هر هدفی وارد این غارآبی (آب اشامیدن) هستش ساخت شود و از آلودگی این غار مخصوصآ آب آن پرهیز شود. 

نفرات تیم: فریدون میرانی (سرپرست) نبی احمد پناه پیام رضابخش عرفان شاکری (راهنما محلی) احسن عباسی (راهنما)

 

 

اشتراک‌گذاری

من 10 ساله کوهنوردی می کنم. از سال 91 به عضویت باشگاه آرش سنندج در اومدم و الان عضو کمیته روابط عمومی این باشگاه هستم و مسئول سایت و فضای مجازی این باشگاه هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *