تاریخ امروز:۹ مهر ۱۴۰۲

صعود به قله قزل ارسلان ۳۲۵۰ متر به مناسبت سی و نهمین سالگرد تاسیس باشگاه آرش سنندج

این برنامه در تاریخ ۹۶/۴/۲ به سرپرستی آقای سیامک چایچی اجرا گردید. برای مشاهده گزارش برنامه و عکس های برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

منطقه : استان همدان شهر صالح آباد روستای وهنان

مدت زمان : یک روزه

سرپرست برنامه : سیامک چائی چی

شماره تماس سرپرست : ۰۹۱۸۳۷۳۵۴۳

نفرات شرکت کننده در برنامه :

میزبان استاد و پیشکسوت و خوش کردار آقای اکبر چلویان و دوستان بامحبتشان آقایان ۱ ستار شکوفا ، ۲- یداله شیدا ، ۳- ماشالله نصرتی ، ۴- جهانگیر رستمی ، ۵- نبی احمدپناه ، ۶- شاهو علافی ، ۷- جمشید ابراهیمی ، ۸- محمد سیدی ، ۹- کوهیار شیدا ، ۱۰- متین حسینی ، ۱۱- آریان جعفری

امیدوارم جوانان از هیجان برنامه لذت و از دشواریهایش تجربه کافی را گرفته باشند .

شرح گزارش برنامه :

کوه قزل ارسلان از قلل الوند می باشد که از رشته کوههای زاگرس است ، از مسیر روستای وهنان و قله قزل در همسایگی قله دائم برف به ارتفاع ۳۴۵۰ متر و کرکسین و دیگر قلل الوند است .

۳۰/۴ سحر از شهر زیبای سنندج رو به شهر همدان حرکت خود را آغاز کردیم ، در کیلومتر ۱۵ جاده همدان به کرمانشاه سمت چپ از جاده فرعی و آسفالته روستای وهنان ،  ۱۶ کیلومتری جاده سمت چپ روبه روی دکل مخابراتی جاده خاکی ۳ کیلومتری را ادامه داده تا به ییلاق عشایر دامدار رسیدیم . منطقه استارت برنامه

شروع برنامه ساعت ۸ در هوایی بسیار لطیف همگام به خروش جویباران مسیر پاکوب دره قزل را آرام آرام و سبک بال گرفته و ساعت ۱۰ صبح در جانپناه قزل واقع در زین اتصال قله دائم برف ۳۴۵۰ متری و قزل برای خوردن صبحانه و استراحتی کوتاه مأوا گرفتیم (در ۲۰۰ متری جانپناه سمت چپ دامنه دائم برف چشمه ای وجود دارد که رفت و برگشت حدود ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید) ساعت ۵/۱۰ سمت راست جانپناه را به سوی قزل روانه قیف شده و با گذر از آن وارد بخشهای دست به سنگ شدیم و بخش یک و دو که دارای فلش راهنما می باشد به آرامی پیموده و وارد شکاف منتهی به قله که حدودا ۱۰۰ متر می باشد شدیم و با ثابت گذاری ساعت ۱۲ ظهر به قله شکوهمند قزل ارسلان رسیدیم .

 

بعد از تنفس و تناول میوه ای و گرفتن عکس راه آمده همواره دست به سنگها را برگشته به طوری که فرود از صعود مشکل تر است و خوشبختانه تمامی نفرات به سلامتی و شادمانی ساعت ۲ جانپناه را به طرف چشمه پائین آمدیم و ناهار را صرف  و  در ساعت ۳ و ساعت ۴ با حرکت به سمت مینی بوس برنامه را خاتمه دادیم .

عکس های برنامه

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *