تاریخ امروز:۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

گزارش برنامه خط راس سه کل و میلکان روسی

طبق تقویم فصل بهارباشگاه آرش در تاریخ ۱۴۰۳/۲/۷
ساعت ۱۲:۳۰بامدادافراد توسط یک دستگاه مینی بوس به سمت کرمانشاه و روستای چالابه راهی شدند.در مقصد دو استاد عزیز انتظار تیم را داشتن آقای نصیر گنجی و حسن خالدیان ساعت ۳:۳۰با همراهی این دو عزیز حرکت از تنگه بزاز خانه شروع شد . ،تنگه ریواس شیبی تند و نفس گیر داردکه باعث کندی حرکت تیم شده بود،بعد از بالا رفتن از تنگه کم کم قله پراو نمایان شد،برف تمام خط الراس پراو را در بر گرفته بود . به خط الراس سه کل نزدیک می شدیم.تابلویی فلزی از دور نمایان بود کلمه هشدار دلهره به تیم آورد وجود یک چاه عمیق که درگذشته آقای ایرج محمدی از همنوردان کرمانشاهی به داخل آن سقوط کرده بودند و در دم جان سپرده بودند.
حرکت در خط الراس را ادامه دادیم .تا چشم کار میکرد صخره بود و برف. تصمیم بر تمرکز بر مسیر پر از تیغه های خطرناک و دست به سنگ ها و بالا و پایین رفتن ها گرفته شد.حدود ساعت ۹:۳۰ به کل یک رسیدیم تابلو قله را کنده بودند ، فقط چند قسمت از صخره ها را با رنگ نوشته بودند.در ادامه مسیر کل یک به دو وجود مسیر های صعب العبور و پوشیده از برف باعث کندی حرکت و بستن کارگاه و استفاده از ابزار فنی و طنابچه انفرادی شدیم.حدود ساعت ۱۲ به کل دو رسیده و ساعت ۱۳ عبور از تراورس کل دو به سمت ۳ شدیم.
کل مسیر برفی بود وجود چاله های برفی در آن میان تیم را وادار به احتیاط کرد ،دوباره مجبور به بستن کارگاه و طناب شده این بار سرعت بهتر بود .رد پای هیچ انسان و تیمی روی برف نبود، به شیب سنگین کل سه رسیدیم،تیم خسته بود اماهمدلی دوستان باعث قدرت دو چندان شده بود بعد از شیب سخت به مسیر تیغه های خطر ناک کل سه رسیدیم ،دو طرف دره طرف راست دیواره عمیق طرف چپ برف و شیب خطرناک که در امتداد آن دره ختم میشد،سمت راست دره عمیق وسمت چپمان شیب تندوبرفی بود ،ساعت شانزده وعده دقیقه با همکاری اعضا ودرایت آقای میرانی به کل سه رسیدیم.ارتفاع قله۳۱۳۲
بعد از خوردن ناهار روی قله به سخت ترین قسمت برنامه یعنی فرود طولانی و فرسایشی آن می رویم. ساعت ۱۷ به قله ملیکان روسی رسیده.شیب تندمسیر و نبود آب و غذا باعث خستگی بودند.در مسیر تاریک فرود به یک چشمه فصلی چال آو بلین (چاه آب بلکین یا گیاه شیرین بیان )رسیده و سیراب شده و به سمت میشه ری رفتیم.ساعت ۲۳:۳۰حرکت به سمت سنندج ساعت ۲:۳۰به سنندج رسیدیم.
نکات برنامه:کل مسافت حدود۲.کیلومتر، مسیرفاقدآب آشامیدنی می‌باشد. بهمراه داشتن تنقلات وغذای اضافی.زمان صرف شده بیست ساعت.
سرپرست برنامه :آقای فریدون میرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *