تاریخ امروز:۹ مهر ۱۴۰۲

صعود گروههای کوهنوردی شهرستان سنندج به قله ئاوالان

این برنامه به منظور آمادگی جهت صعود به سبلان در تاریخ ۹۵/۲/۳۱  به سرپرستی آقای سیروان احمدی اجرا گردید. برای مشاهده گزارش و عکس های برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان سنندج در راستای همکاری و تعامل هرچه بیشتر با گروههای فعال شهرستان سنندج از ابتدای سال جاری اقدام به اجرای صعودهای مشترک و فصلی به میزبانی و اجرا یکی از گروهها در هر فصل نموده است

با استقبال و درخواست گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج اولین صعود سال ۹۵ قله سبلان سومین قله مرتفع ایران ویک صعود بهاره تعیین گردید .

در ضمن سرپرستی برنامه فوق به جناب آقای سیروان احمدی از کوهنوردان شایسته گروه آرش و استان کردستان محول گردید.

در جلسه هماهنگی که مورخ ۲۰ اردیبهشت ۹۵ در دفتر گروه آرش با حضور سرپرست محترم هیئت و سرپرستان محترم گروهها برگزار گردید برای اجرا برنامه فوق یک مرحله صعود تدارکاتی و اردوئی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه و به مناسبت سالگرد اولین صعود ایرانیان به بام دنیا اورست در قله ئاوالان تعیین گردید.

با فراخوان و اعلام آمادگی گروهها و حضور ۶۲ کوهنورد برنامه فوق در همان تاریخ ذکر شده اجرا گردید.

صعود راس ساعت ۷ صبح از مسیر روستای دول کرو آغاز گردید و بعد از ۶ ساعت تلاش کلیه اعضا موفق به صعود قله ۲۹۵۰ متری ئاولان گشتند.

از نکات حائز اهمیت این صعود حضور ۲ کوهنورد روشن دل از گروه عصا سفید سنندج و یک بانو کوهنورد که با اراده ای آهنین با بیماری سرطان مبارزه مینماید میتوان اشاره نمود .

مسیر برگشت از قبل روستای سرچی تعین شده بود و راس ساعت ۴ بعداظهر و با حضور تمامی اعضا و با حرکت به سمت سنندج با خودروهایی که از قبل تدارک دیده شده بود برنامه به پایان رسید.

نفرات منتخب برنامه فوق در قالب تیم شهرستان سنندج در مورخ ۱۳ خردادماه سال جاری جهت صعود به قله سبلان در استان اردبیل اعزام خواهند گشت .

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *