تاریخ امروز:۹ مهر ۱۴۰۲

گزارش برنامه صعود به قله ۳۴۰۵ متری پراو به مناسبت گرامیداشت مرحوم ابراهیم نصیری

این برنامه به سرپرستی آقای نیما کریمی در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۱۳ اجرا گردید . برای مشاهده عکس ها و گزارش برنامه گزینه ادامه مطلب را انتخاب کنید.

از قبل همان طور که گفته شد برنامه یکروزه و به صورت آلپاین برگذار شد. ساعت ۳:۱۵ تمامی همنوردان با مینی بوس از شهر به سمت شهر کرمانشاه حرکت کردیم. هوا بسیار عالی بود.جاده تهران/کرمانشاه منطقه چالابه” کوه بسیار زیبای پرآو، ساعت ۵:۴۵ بود و طلوع صبحگاهی بر سینه کوه زده بود. ارمغان هوای خنک و نسیم دلگرمی صعودمان شده بود. با عبور از منطقه جنگلی با پوشش بلوط ایرانی* و سنگهای بزرگ به مدت دو ساعت به چشمه دوزری رسیدیم. شیب زیاد است و سرعت صعود کند می شود. بعد از صرف صبحانه به مدت بیست دقیقه    ساعت ۸:۳۰ به سمت پناهگاه حرکت کردیم. دیواره های گوناگون که با درجه سختی متفاوت خودنمایی می کردند. صعود را دلپذیرتر می کرد. ساعت ۱۱ به پناهگاه رسیدیم و بعد از استراحت یک ربعه به سمت قله با کوله حمله  راه افتادیم. راس ساعت ۱۲ تابلو قله دیده شد و بعد از گرفتن عکسهای گوناگون از منطقه ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه به سمت پناهگاه فرود آمدیم. ساعت ۱۳:۱۵ دقیقه در پناهگاه نهار را خورده و انرژی دوچندانی برای فرود گرفتیم. ساعت ۱۴:۳۰ حرکت آغاز و با زمان چهل دقیقه به چشمه رسیدیم. ساعت ۱۶ با صرف میوه و مواد قندی به سمت چالابه حرکت نمودیم. ۱۸:۱۵ دقیقه به منطقه رسیدیم و هوا کم کم اولین باران پاییزی را شروع کرده بود. ساعت ۱۸:۳۰ تمامی همنوردان وارد مینی بوس شده و در ساعت۲۰:۵۰ دقیقه وارد میدان آزادی شهر سنندج شدیم.

*با تشکر از سرپرست محترم باشگاه آرش جناب آاقای نصرتی که زحمت جلوداری سازمان را بر عهده داشتند و همچنین سپاس از آقای هژیر حقیقت پناه بابت عقبداری و صبر و حوصله و مدارا کردن شان. و از تمامی همنوردانی که آمدند و در خوشی مسیر و طبیعت بی مثال پرآو ما را همراهی نمودند.

سرپرست برنامه: نیما کریمی   

تعداد نفرات:۱۱

یاد نصیری ها، اورازها، نعمتی ها و هنرپژوها بخیر، کسانی که معرفت و مرامشان بلند تر از هر قله ای بود که صعودش کردند.

 روحشان آسمانی

 

عکس های برنامه

  

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *